خانه / پاورپوینت / پاورپوینت سبک زندگی اسلامی برگرفته از رساله حقوق امام سجاد(ع)

پاورپوینت سبک زندگی اسلامی برگرفته از رساله حقوق امام سجاد(ع)

اخیراً مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به موضوع و مسئله سبک زندگی پرداختند و با مثالهایی در بیست محور و سر فصل از صاحبنظران و اندیشمندان خواستند که به این موضوع بپردازند و شیوه سالم و سازنده و موازین ارزشمند اسلامی را در این راستا تبیین و ترسیم نمایند و سبک و شیوه و اسلوب صحیح زندگی را از دیدگاه اسلام در برابر غرب تبیین نموده و شاخصه های زندگی اسلامی را ارائه نمایند.

در دنیای غرب نیز بیش از یک صد سال است که این مسئله مانند مفاهیم دیگر اجتماعی، اقتصادی، روانشناسی و علوم بین رشته ای از زوایای گوناگون موضوع بحث و بررسی و سخن قرار گرفته و هر یک از اندیشمندان و صاحبنظران بر اساس دیدگاه خود و شرایط فرهنگی و اجتماعی و فضاهای حاکم بر جوامع غربی به ایراد راهکارها و نظریه ها و ارائه الگو و مطالعات گوناگونی در این رابطه پرداخته و همت گمارده اند.

البته اولین کسی که این اصطلاح را بکار برده و بیشتر بر آن تاکید نموده ” آلفرد آدلی ” دانشمند اتریشی است که در ۱۹۲۹ میلادی این اصطلاح را ابداع نموده و در توصیف ویژگی های زندگی آدمیان از آن بهره برداری نموده است. در اصطلاحات گوناگون سبک زندگی مجموعه ای از طرز تلقی ها، ارزش ها، شیوه های رفتاری، حالت ها و سلیقه ها در هر چیزی را در بر می گیرد. و نمادی از سلایق، باورها، تمایلات، غرائز، بینش ها و نگرشها و فرهنگ ها و سنتها، آداب و رسوم فردی، خانوادگی، اجتماعی، تاریخی و مانند آن را شامل می شود و نوع لباس، غذا، معاشرت، روابط خانوادگی، اجتماعی، اخلاقی، آداب  و رسوم و شیوه های گوناگون معاشرت و روابط خانوادگی، اجتماعی، فرهنگی، تبلیغی و تمدنی را شامل می شود.

البته بیشتر در چند محور ذیل به بحث و بررسی پرداخته اند:

۱-   سبک زندگی از لحاظ فردی و شخصیتی ( بعد فردی )

۲-   سبک زندگی از لحاظ رفتارها و هنجارهای اجتماعی ( بعد رفتاری )

۳-   سبک زندگی  از لحاظ ساختارهای اجتماعی و سازمانی  ( بعد ساختاری )

۴-     اخیرا بحث سبک زندگی سلامت محور نیز بر سایر مباحث مربوط  افزوده شده که شامل رژیم غذایی، آشامیدنی ها و نوشابه ها، استعمال دخانیات، فعالیت های فیزیکی، مدیریت استرس، بهداشت شخصی و دیگر اعمال و رفتارهای مرتبط با سلامت و بهداشت فردی و جمعی مورد نظر است.

سازمان جهانی بهداشت نیز تعریف وسیعتری از سبک زندگی ارائه نموده و در حقیقت انسجام در انجام دادن مجموعه ای از رفتارهای مرتبط با بهداشت و سلامتی جوهره تعریف سبک زندگی سلامت محور است.

در معارف اسلامی مباحث و ایده های فراوانی آمده و در سیره بزرگان اسلامی و اهل بیت (ع) و دستورات حکیمانه قرآن و عترت و پیامبر اکرم (ص) مطالب فراوانی یافت می شود که از جامعیت کم نظیری برخوردار است و خود می تواند چراغ راه پویندگان و دلدادگان باشد.

 

 

در این بخش  پاور پوینتی را تحت عنوان سبک زندگی اسلامی برگرفته از رساله حقوق امام سجاد(ع) را آماده کردیم که در ۵۲ اسلاید و  قابل ویرایش بوده   و در قالب فایل پاورپوینت می باشد جهت دانلود فایل بر روی لینک زیر کلیک کنید

 

قسمتهایی از این پاور پوینت  را می توانید در ادامه ببینید:

 

درباره ی amomoree

همچنین ببینید

تحقیق اثرات و عوامل موثر بر طلاق

در این قسمت برای شما یک تحقیق جامع در مورد طلاق و عوامل موثر بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.